Nasıl Oy Kullanacaksınız

30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde
http://www.sycore.biz/projects/struktura-lichnosti-gumanisticheskoy-psihologii.html Oy verme saatleri;
08.00 – 17.00 saatleri arasında;

get link Hangi seçim türleri için oy kullanacak?
Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi,
Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi,
watch Mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimi,

follow url Seçmenin kimlik tespitinde;

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı,
  • Pasaport,
  • Evlenme cüzdanı,
  • Askerlik belgesi,
  • Sürücü belgesi,
  • Avukatlık kimlik belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birinin ibrazı gerekmektedir.

Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâgıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.

Ceza infaz kurumları ve tutukevlerinde tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için cezaevi idaresince verilmiş belge kimlik belgesi yerine geçer (298/87).

определите задачи трудового воспитания в детском саду Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir (298/87, 91).

Seçmenler oylarını aşağıdaki sırada kullanacaklardır;

TURUNCU ZARF: İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin TURUNCU renkli birleşik oy pusulası TURUNCU renkli zarfa;

MAVİ ZARF: Belediye başkanlığına ilişkin MAVİ renkli birleşik oy pusulası ile belediye meclis üyeliğine ilişkin SARI renkli birleşik oy pusulası ile Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin BEYAZ renkli birleşik oy pusulası MAVİ renkli zarfa;

http://allmalestudio.gayfm.biz/projects/sovmeshennaya-harakteristika-nasosa.html MOR ZARF: Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası, follow mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası MOR renkli zarfa konacaktır.

Seçmen Kağıtları

secimSayın Mahalle Sakinleri,

Seçmen kağıtlarınızı muhtarlığımızdan alabilirsiniz.

Saygılarımla.

 

технические характеристики хускварна Not: Hafta içi akşam saat 17:30-21:30 arası ve hafta sonları saat 09:00-21:30 arası ekibimle birlikte seçmen kağıtlarını alamayan mahalle sakinlerimizi evlerinde ziyaret ederek seçmen kağıtlarınızı teslim ediyoruz.

Eymir Mahallesi Muhtarlığına Yeni Hizmet Binası

Eymir Mahallesi Muhtarlik BinasiGölbaşı Belediyesi ilçe genelinde tüm mahallelere muhtarlık hizmet binası ve kültür evleri yapmaya devam ediyor. Gölbaşı merkezde bulunan Eymir mahalle muhtarlığı hizmet binası da tamamlanarak hizmete açıldı.

Eymir mahallesi muhtarlığına son derece modern hizmet binası yapılarak mahalle muhtarlığının hizmetine tahsis edildi. Muhtarlık hizmet binası ve çevre düzenlemesinin yanı sıra yanına bir de park yapıldı.

Yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayan Eymir Mahallesi Muhtarı Selma Çetinkaya konu ile ilgili açıklamada; Vatandaşa hizmetin ilk kapısı olan muhtarlıkların böylesine güzel binalarda hizmet vermesi vatandaşlarımız açısından da önemli olduğunu belirterek, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup ODABAŞI’ na hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.