Amacımız Gölbaşı’na Hizmet

Amacımız Gölbaşı’na HizmetGölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, 6 merkez mahalle muhtarı ile kahvaltılı toplantı yaptı.

Gölbaşı’ndaki merkez mahallelerin muhtarları ile kahvaltıda buluşan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, tek amacının hizmet olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Odabaşı, muhtarlar ile Mogan Aile Çay Bahçesindeki buluşmada yaptığı konuşmada ‘Bütün amacımız hizmet etmek” dedi.

Hedef Eşit Hizmet

Başkan Odabaşı konuşmasında şöyle dedi:

“Belediyecilik demek vatandaş ile beraber hareket etmek demektir. Vatandaşımızın istekleri ve önerileri doğrultusunda hizmet etmek demektir. Gölbaşı Belediyesi olarak her mahallemize eşit hizmet veriyoruz. Her mahallemizin eksikliklerini zaman kaybetmeden yapıyoruz.”

Kahvaltılı sohbette mahalle muhtarları da Başkan Odabaşı’na mahallelerinin sorunlarını anlattı. Başkan Odabaşı da muhtarların sorunlarının biran önce çözülmesi için talimat verdi.

Kahvaltılı toplantıya ilçe merkezde bulunan Şafak Mahallesi Muhtarı Bayram Özkan, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Satılmış Öz, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Satılmış Deveci, Gazi Osman Paşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tosun, Eymir Mahallesi Muhtarı Selma Çetinkaya ve Seğmenler Mahalle Muhtarı H. İbrahim Aldemir katıldı.

Kaynak:http://www.aktifhabergazetesi.com/haber/2306/pages/kunye.html

Muhtarlar Gölbaşı Taraf’a Konuştu

Golbasi TarafEymir Mahallesi Muhtarı Selma Çetinkaya ise çok fazla sıkıntılarının olmadığını ve olsa da hiçbir yetkilinin sorunlarına kulak asmadığından şikayetçi oldu.

Tek Lojmanlarına Asfalt Attıramadık
Eymir Mahallesi Muhtarı Selma Çetinkaya “Eymir mahallesinde öncelikle Tek Lojmanlarının asfaltı yok, ama başkanımızla görüştük bunu yapma şansları yokmuş Gölbaşı kadar bir asfalt uzunluğu varmış ama en azından bir yama yapılabilir ve Gölbaşının değişmez sorunu köpek sorunu. Vatandaşımızın birini Köpek ısırdı ayağına platin takıldı. Artık insanlar sokağa çıkmaya korkar oldu. Köpek sorunu TOKİ’ DE’ de var. İnsanlarda bir korku oluştu. Mahalle sakinleri evlerinin önünde yürüyüş yapamadıklarını bildirdiler. TOKİ’DE köpekler etrafta geziyor ve yetkililere seslenmek istiyoruz artık bu konunun çaresine bakın biran önce” dedi.

Duraklarda vatandaşlarımız 1 Saat Servis Bekliyor
Halkımız haftanın belli gününde TOKİ’YE pazar açılmasını istiyorlar. Malum herkesin arabası yok. Belediyemizin koymuş olduğu saat başı servislerde yetmiyor. Halk bundan çok şikâyetçi dolmuş hattı isteyen vatandaşlarımız var. TOKİ servisinin sefer sayıları artırıldı fakat yeterli olmadı. TOKİ ye dolmuş olmaması mahalle halkımız için çok önemli bir sorundur. Servislerin sınırlı sayıda gelmesi de olumsuz olaylardan biridir. Burada durakta insanların 1 saat beklediğini görüyoruz. Biz bu sorun için çalışma yaptık imza topladık başvurmamız gereken her yere başvurduk. Şimdi Yeni bir etap daha açılacak 7. etaptaki evlerde Eymir’e bağlanacak. Giderek artan nüfusumuzun sorunları da giderek artacaktır dedi.

Kaynak:http://www.golbasitaraf.com/muhtarlar-golbasi-tarafa-konustu-4255h.htm

Eymir Mahalle Muhtarı Selma Çetinkaya TOKİ’ye Dolmuş Seferi istiyor…

TOKİ'ye DolmuşHaber: Devlet Bağdat – Anılcan Kaşkatepe
Eymir Mahalle Muhtarı Selma Çetinkaya’ya mahalle sorunlarını sorduk. Çetinkaya Şafak Mahalle Muhtarı Bayram Özkan ile ortak bir sorunu gündeme getirerek “Sinyalizasyon” istiyor, Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlığa doğalgaz bağlanmasını ve özellikle de TOKİ konutları dolmuş seferleri konulmasını istiyor.  Selma Çetinkaya şunları söyledi.     “TOKİ’ minibüs seferlerinin olmaması büyük aksiliğe neden olmaktadır.TOKİ’de nüfus sürekli artmakta,  2323 aile oturmakta ve nüfus oranı 7500 ü geçmiş bulunmakta ki daha da artacaktır.

Bu nedenle bir an önce minibüs seferlerinin TOKİ Konutlarına  ugramasını bekliyoruz.
Şehit Selami Atabey Caddesine sinyalizasyon sisteminin yapılmasını ısrarla istemekteyiz.

Ayrıca Muhtarlığımız da  doğalgazın bulunmaması Belediye ye ne kadar başvuruda bulunulduysa da hala hiç bir şey yapılmamış olmasına da dikkat çekmek isterim”dedi.

Kaynak: http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=3407

Eymir Mahalle Muhtarı Dertli

Eymir Mahalle Muhtarı Dertli
“Her an tehlike yaşanabilir”
Eymir Mahalle Muhtarı DertliEymir Mahalle Muhtarı Dertli
AYLİN BAKAR’IN HABERİ
Gölbaşı’nın tek kadın muhtarı Selma Çetinkaya Eymir Mahallesi ile ilgili sorunları sıraladı.  Tehlikeli olarak gördüğü sorunlardan bir tanesi TOKİ yolunun kıyısında oluşan toprak yığının heran kayma tehlikesinin bulunduğu olup,  Belediye den gerekli tedbirin alınmasını istiyor.

Büyükşehir Belediyesi yol çalışmaları sırasında oluşan toprak parçasının heran göçme tehlikesine dikkat çeken Selma Çetinkaya,  yine bu cadde üzerinde çiçeklendirme çalışmasının da yapılmasını istedi.

Çetinkaya şöyle konuştu.
“TOKİ yolunda olan göbeğin sol tarafında toprağın çatlaması ve belediyeye bunu iletmeme rağmen hala müdahale etmemesi  ve halkında şikayet etmesi büyük bir sıkıntıya yol açtı.Yol kenarında oluşan bu problem şiddetli bir yağmur sırasında yola doğru gelebilir ve ya depremde sarsıntı sonucunda problem yaşanabilir.En başlarda bu kadar büyük değillerdi müdahale edilmeyince iyi büyüdü. Araçlarında bu güzergahdan geçmesi  istenilmeyen kazalara sebebiyet verebilir.Yetkililerden bu durum için elinden geleni  yapmasını istiyorum.

Yine aynı yol üzerinde yol kenarının çöplüğe dönmeside ayrı bir sıkıntı.Belediye burayı çiçeklendirme çalışması yapsa sonuçta yol güzergahında ve Eymir Mahallesi dikkat çeken bir yer mahalleme bunların yapılmasını istiyorum. TOKİ sakinleri  ısrarla pazar yapılmasını istiyor fakat yetkililer bunun içinde bir şey yapmadı. Mahalle ile iletişimimde gayet iyi mahalleminde genel olarak eğitimli olmasıda mahalle açısından büyük sıkıntılara neden olmuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan caddenin hizmet beklediğini, aynı zamanda TOKİ’ye Gölbaşı Belediyesi tarafından pazar yeri yapılmaya başlanırken, şikayet edilerek durdurulan hizmetin yine verilmesi bekleniyor..

Kaynak: http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=5589